İzole Halı elektrik izolasyonunda en önemli koruyucu malzemedir.

İzole Halı 20000 V
İzole Halı 5mm 40000 V

İş güvenliğinde prensip önlenebilecek her kazayı önlemek olmalıdır. Bilinebilen bütün riskler belirlenmeli, uygun önlemlerle ortadan kaldırılmalı, kaldırılamıyorsa koruyucu malzemeler aracılığı ile en aza indirilmelidir.
Bu çalışanların güvenliği ve İNSAN HAYATI için çok önemlidir. Çalışanların iş kazasına uğramalarını önlemek için çalışılan yerin özelliklerine göre, çalışma süresince kullanılması yasal olarak zorunlu olan koruyucu malzemeler kullanılır.
İZOLE HALI (DİELEKTRİK KAUÇUKLU LEVHA)' da iş güvenliği açısından en önemli koruyucu malzemelerden biridir.

İzole halı kauçuk esaslı olarak yapılmaktadır.
% 100 koruma sağlamaktadır.
Çeşitli kalınlıklarda 50.000 volta kadar koruyucu olmaktadır.
Esnektir, dayanıklıdır. Kaymazlık sağlayacak yapıdadır.
Yalıtkan olup, ısı ve neme dayanıklıdır..

Kullanım Alanları

Kullanım yerleri alçak gerilimle çalışan makine teçhizat önlerinde,Orta ve yüksek gerilimde ise şaltlar, hücreler ve pano önlerinde, Elektrik enerjisi olan her yerde kullanılmaktadır.Elektrik Santralleri, Trafo Merkezleri, Elektrikle Çalışan Makine ve Çalışma Tezgahları, Pano Önleri Kullanım yerleridir

Neden Kullanılmalıdır

Pano önleri,makine önleri ve trafolarda kullanılması yasal olarak zorunludur. Her şeyden önce İNSAN HAYATI söz konusu olduğundan elektrik enerjisi için tam korumanın sağlanması gereklidir. Buda sadece bu amaç için özel olarak üretilen izole halı ile sağlanabilir.Diğer ürünlerde (tahta, plastik v.s.) değişen koşullarda tam koruma sağlanamamaktadır. Bu ürünler Mevzuata ve İş güvenliğine uygun değildir.
Tam koruma sağladığı için çalışanlar için hayati bir tehlike hiçbir zaman söz konusu olmaz. Su çekme ,su tutma özelliği olmadığından ıslak koşullarda bile kolaylıkla kullanılabilir. Montaj ve döşemesi çok kolaydır. Özel ölçülerde üretilebilir. Yalıtım özelliği ile tam koruma sağlar. İzolasyon özelliği nedeniyle sıcak ve soğuktan etkilenmez. Uzun ömürlüdür,dayanıklıdır ve ekonomiktir. Diğer malzemelere göre kullanımı ve temizlenmesi kolay olduğundan işçilikte , malzemede tasarruf sağlar

İzole Halı Pahalımıdır?

İnsan Hayatının karşılığı para ile ölçülemez.. Çalışanların güvenliği ve İNSAN HAYATI çok önemlidir. Çalışanların iş kazasına uğramalarını önlemekiçin çalışılan yerin özelliklerine göre, çalışma süresince kullanılması yasal olarak zorunlu olan koruyucu malzemeler kullanılır. İZOLE HALI (DİELEKTRİK KAUÇUKLU LEVHA)' da iş güvenliği açısından en önemli koruyucu malzemelerden biridir.